Maksym Wołosewicz - Dyrektor i współzałożyciel Travel House, Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej

Maksym Wołosewicz (Максим Волосевич) – dziennikarz, bloger, specjalista w zakresie ustawodawstwa migracyjnego. Dyrektor i współzałożyciel Travel House – pierwszego colivingu we Wrocławiu. Prezes Zarządu Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.

Posiada wszechstronne doświadczenie dziennikarskie. W przeszłości pracował jako korespondent regionalny, redaktor naczelny tygodnika, a także jako jeden z założycieli i szef Sekretariatu Szkoły Językowej dla obcokrajowców.

Utworzył i realizował kilka projektów biznesowych w Polsce, Ukrainie i na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich. Również jako specjalista ds. systemów operacyjnych MacOS/iOS doradzał klientom w międzynarodowej korporacji w Niemczech.

Wykształcenie:

Uniwersytet Narodowy w Odessie. Kierunek: politologia (Odessa, Ukraina).

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kierunek: nauki o polityce (Toruń, Polska).

Działalność naukowa:

Doktorant w zakresie nauk o polityce, Stypendysta Programu Stypendialnego Rządu RP dla Młodych Naukowców w roku akademickim 2014-2015; autor licznych publikacji w językach: polskim, rosyjskim, ukraińskim. Obszar zainteresowań naukowych to demokratyzacja, transformacje demokratyczne na obszarze poradzieckim, analiza porównawcza systemów politycznych w Rosji, Ukrainie, Polsce, działalność pozarządowa. 

Działalność pozarządowa

Maksym Wołosewicz od lat angażuje się w różnorodne projekty społeczne. Jest organizatorem i uczestnikiem wydarzeń społeczno-kulturalnych skierowanych do dorosłych i młodzieży z krajów byłego Związku Radzieckiego. Sam też był wolontariuszem w ramach programu EVS i uczestnikiem wielu wymian międzynarodowych (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy, Rosja, Białoruś, Łotwa). Uwielbia nawiązywać kontakty z młodymi, przedsiębiorczymi ludźmi z całego świata, dzięki czemu poznaje ich kulturę, panujące zwyczaje i normy.

Znajomość języków: polski, rosyjski, ukraiński, angielski.

Miejsce zamieszkania: Wrocław, Polska.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

  • +48 735 381 500
  • info@travelhouse.info
  • Wrocław, Bulwar Ikara 10
  • www.fpiwo.pl